Thirrje për Start Up!

THIRRJE PËR Start Up!

Start Up! | Trainee Program

What is Start Up! ?

• Start Up! Is a high potential trainee program for ambitious university graduates.

• The 15-18 month program offers a great deal of flexibility of assignments and support from experienced mentors.

• During the program, the trainees get to know various areas of the company.

• Location: Germany, mainly Bonn

General Requirements

• A degree from a higher education institution (Bachelors, Masters, Ph.D.)

• An above-average final grade

• Less than one year experience after the final degree

• At least two internships of 2 months or more each

• Ideally, international experience through an internship and/or semester abroad

• Very good command of English and good command of German (minimum B1 level)

• Social engagement

Any student who might be interested for the program and working in Germany, please to visit the following link:

2017-06-08 05:35:53

Shpallet lista e fituesve të kuotave të lira. Raundi i III.
MBI PROCEDUREN E PRANIMIT DHE TË RREGJISTRIMIT NË VITIN AKADEMIK 2017-2018 PËR KUOTAT E PAPLOTESUARA PAS RAUNDIT TE DYTË DATË 14.10.2017.
Aplikimet për pranimet në ciklin e dytë të studimeve në FTI.
Lista e renditur e kandidatëve fitues nga transferimet në Ciklin e parë Bachelor dhe Cikli i dytë Master i Shkencave në FTI.
Lista e renditur e aplikantëve raundi i 2, Programi i studimit Nr.87 Bachelor Inxhinieri Telekomunikacioni, viti Akademik 2017-2018
Lista e renditur e aplikantëve raundi i 2, Programi i studimit Nr.85 Bachelor Inxhinieri Elektronike, viti Akademik 2017-2018
Lista e renditur e aplikantëve Raundi i 2, Programi i studimit Nr.86 Bachelor Inxhinieri Informatike, viti Akademik 2017-2018

Bashkëpunime ndërkombëtare Shërbimet Copyright © 2010-2017 Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT)