NJOFTIM NË LIDHJE ME PËRMIRËSIMIN E NOTAVE SEZONI VJESHTË 2017

NJOFTIM

NË LIDHJE ME PËRMIRËSIMIN E NOTAVE SEZONI VJESHTË 2017

Bazuar në rregulloren mësimore të UPT, çdo student ka të drejtë të përmirësojë deri në 2(dy) nota të vitit akademik aktual. Për përmirësimin e notës, studenti provohet vetëm njëherë në sezonin e vjeshtës dhe mbetet në fuqi nota më të cilën studenti vlerësohet në fund.

Çdo student duhet të  paraqesë kërkesën pranë sekretarisë së FTI, deri me datë 21.07.2017 ora 16:00.

Në kërkesë të jepet:  emri, mbiemri, grupi në të cilën është i regjistruar dhe 1 ose 2 lëndë që dëshiron të përmirësojë të vitit aktual që studion.

Kliko këtu për të shkarkuar formularin...

Datë 14.07.2017

DEKANATI

2017-07-17 05:22:18

Studentet e vitit te pare Bachelor dhe Master Shkencor viti 1 dhe Profesional.
Në lidhje me regjistrimin në ciklin e dytë të studimeve "Master i Shkencave" dhe "Master Profesional"
Shpallet lista e kandidateve fitues në ciklin e dytë të studimeve në FTI .
Shpallet lista e fituesve të kuotave të lira. Raundi i III.
Mbi procedurën e pranimit dhe të regjistrimit në vitin akademik 2017-2018 për kuotat e paplotësuara pas raundit te dytë datë 14.10.2017.
Aplikimet për pranimet në ciklin e dytë të studimeve në FTI.
Lista e renditur e kandidatëve fitues nga transferimet në Ciklin e parë Bachelor dhe Cikli i dytë Master i Shkencave në FTI.

Bashkëpunime ndërkombëtare Shërbimet Copyright © 2010-2017 Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT)